Przestroga

Celem tej notki jest, aby ostrzec was przed niebezpieczeństwem czychającym na was zewsząd. Otóż ostatnio 'zwiedzając' internet natrafiłem na bardzo nieprzyjemne strony. Otóż były to strony o tematyce parapsychologicznej i okultystycznej. Od dziecka byłem wychowywany w wierze w Boga i w kościół i przy tej wierze zostałem i nie w głowie mi bezbożny okultyzm, lub, co gorsza, parapsychologia. Jednak, aby być stanowczo przeciw czemuś, trzeba najpierw się z tym zapoznać. I chociaż wiele męk kosztowało mnie czytanie tych bredni i namawiania innych, słabych do grzechu, to w imię Boga i słusznej sprawy poświęciłem się. Ostrzegam was więc: TRZYMAJCIE SIĘ Z DALA OD PARAPSYCHOLOGII I OKULTYZMU, oraz od wszystkich rzeczy im podomnych!!! Gdyby ktoś niedaj Bóg dał skusić się namowom tych satanistów i dołączyć do ich sekty, to przypominam, że wszelkie próby uzyskania tajemnych mocy, nawet w celu pomocy bliźnim, są grzechem ciężkim i są niezgodne z naukami Jezusa. Pamiętajcie też o szkodliwości wszelkich talizmanów, np. czterolistnej koniczyny, podków, drzewek szczęścia. Sa one wytworem szatana i ten, kto ich używa, popełnia grzech śmiertelny. Należy też przypomnieć, że słuchanie muzyki techno, metalu, lub czytanie harrego pottera są żeczami, za które smażyć się będziecie w piekle. Oby więcej było ludzi takich, jak ja, którzy nawracają na wiarę w Boga. Nie musicie mi dziękować. Zawsze do usług.

No dobra, koniec żartów, a teraz serio: współczuję ludziom o takich poglądach i współczuję tym, którzy są pod ich wpływem.

LinK Spójrzcie na tą listę i poszukajcie np. Metody Silvy, albo radia RMF, czy portalu Interia.

Katolikiem nie jestem, ale z przymusu w kościele byłem ostatnio i wyciągnąłem następujące wnioski:

  • Każdy fragment mszy musi być odprawiony w odpowiedniej pozycji. Nie można np. części klęczącej odprawić na stojąco, bo to drugi stopień do piekła (pierwszy, to podobno ciekwość, którą obdarował nas sam Bóg, żebyśmy odkrywali świat) i Bóg nas wtedy nie wysłucha.
  • Inne religie niż chrześcijańska, a co się z tym wiąże, nazywanie tego samego Boga innym imieniem jest niedopuszczalne i nietolerowane.
  • W celu zbawienia nauczyć się musisz 19836 modlitw i musisz je odmawiać słowo w słowo.
  • Biblia mówi o żarliwej, długiej, a najlepiej nieustannej modlitwie, jednak podczas mszy uświadczyłem jedynie 30 sekund na dokonanie własnej kurwa jego mać modlitwy. Nie zdążyłem sobie nawet wymyślić intencji, a on już pierdolił dalej.

I teraz taki bardzo fajny cytat z piosenki Elda "Widzę tragedię, gdy wiara w Boga zabiera życie ludziom, co zamiast niego znaleźli religie". Religie zażarcie walczą o to, która jest prawdziwa, ale tak na prawdę ŻADNA NIE JEST W 100% PRAWDZIWA, ale też żadna nie jest w 100% kłamstwem. Więc nie podszywajcie się pod czyjeś wierzenia i czyjąś religię. Bo co prawda mówienie "Ja jestem katolikiem i wierzę we wszystko, w co wierzyć powinien katolik" Jest bardzo wygodne, ale prawdy nam nie da. Do niej trzeba dojść po swojemu, a nie w sposób, który nakazuje jakaś religia. I takie ostatnie przesłanie ode mnie:

JEŚLI CHCECIE WIERZYĆ, TO WIERZCIE W BOGA, NIE W RELIGIĘ, NIE W LUDZI I NIE W KOŚCIÓŁ, ALE W BOGA!!!

Dziękuję za przeczytanie (lub nie :P) i żegnam was do następnej notki :P.

Kamisia :D 2004-10-21 13:55

No w sumie masz racje w tej notce. Ja mimo tego iz chodze do Kosciola tez na niektore sprawy mam takie poglady jak Ty. A jak juz przeczytalam ta cala liste to zwatpilam, to jest jakies chore :) Ale z tym ze nie daje nam 100% pewnosci ze to jest prawda to racje, ale wlasnie na tym polega wiara. A czy sluszna to sie okaze...

oN-derelict-No 2004-10-21 16:41

Ale to, że kościół wycina niewygodne dla niego fragmenty z Biblii (no o reinkarnacji), to już inna sprawa!

Martusia 2004-10-22 19:49

i ja dlatego niechodze do kosciola,jedna wielka sciema takie moje skromne zdanie :]

Waldek127 2004-10-24 21:33

Sprawa ogólnie stara, nie chce mi sie gadac na ten temat. A juz na pewno nie mam ochoty na dyskusje ideologiczne w komentarzach. "gdzie jest Bóg? czego chce? czy on słyszy mnie?; która wiara zapewni mi rozgrzeszenie? który bóg najtraniej sprzeda mi zbawienie?(...)"

Waldek127 2004-10-24 21:38

Aha polecam bloga - czeski.blog.pl - ten czlowiek kroczy ciekawa droga zycia, przeczytajcie "moja ściezka" 1, 2, 3 itd

Jagus 2004-10-26 16:06

Świete slowa co wiecej dodac chyba nic:) ale bardzo madrze to ujales:)

szczyglis 2005-03-06 2:40

naturalnie..przeciez o wiare w Boga a nie w kosciol tutaj chodzi,kosciol to tylko posredniczaca instytucja,nie w nia trzeba wierzyc..... pozdro ze strefy ,zapraszam na www.szczyglis.blog.pl albo www.szczyglis.xt.pl