Hipoteza

Pomyślałem sobie, że czas napisać kolejną notkę.

Powiedzcie mi więc, co wy myślicie o takim pomyśle, że nasz świat nie jest pierwszym światem stworzonym przez Boga? Być może Bóg już wcześniej stwarzał różne światy. I chyba tak było, bo skąd by się wzięli aniołowie? Albo, jak wytłumaczyć tę wzmiankę w rozdziale 6 Księgi Rodzaju: „A w owych czasach byli na ziemi giganci...”

Komiks

Może to jest mało ciekawy temat, i co to właściwie kogokolwiek obchodzi, ale mimo wszystko zrobiłem ilustrujący tę tezę komiks.

Martin 2011-02-15

O, komiks sprytny jest.

Ale koncepcja to tak średnio pasuje, chociaż nie jest niemożliwa. Biblia mówi o dwóch rzeczywistościach: ziemia i niebo. Ziemia to nasza ziemia, świat fizyczny, wiadomo. A niebo to miejsce gdzie żyją sobie te różne dziwne istoty, których natura jest tam wyłącznie duchowa.

Te planety, gwiazdy i inne takie są tak właściwie częścią ziemi (w sensie rzeczywistości ziemsko-fizycznej), a nie nieba (czyli tej duchowej).

kryptoZYDOmason 2011-02-15

I w tych wszystkich światach miałby się pojawiać Zbawiciel? No Biblia raczej temu przeczy: "Chrystus powstawszy z martwych, więcej nie umiera i śmierć mu więcej nie panuje. Bo iż umarł, grzechowi raz umarł, a iż żyje, żyje Bogu" [Rz 6:9-10 BG] Stoi wyraźnie, że RAZ umarł. Koncepcja, że tych światów było wiele jest możliwa, ale pod warunkiem, że wszystkie są odkupione przez Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał w naszym świecie.

Sławek 2011-02-15

Byli ludzie którzy mieli kontakt z kosmitami, lecz kto im wierzy i jeden z nich zapytał się o Jezusa, ci kosmici odpowiedzieli mu ze znają Jezusa, i zbawiał on ludzi nie tylko na ziemi, to samo twierdzi Giorgio Bongiovanni

Arch 2011-02-15

Mógł zapytać czy pożyczą nam napęd do podróży nadświetlnych...

kryptoZYDOmason 2011-02-15

Przepraszam, a kto to jest Giorgio Bongiovanni ?

olka 2011-02-16

Umierać i zmartwychwstawać więcej niż raz to byłoby zbyt okrutne, nie sądzisz?
Właściwie ten raz już był zbyt okrutny!
Ale wierzę, że gdzieś we wszechświecie istnieją jeszcze jakieś formy życia. Być może ludzie kiedyś je odkryją.

Marciu 2011-02-16

no dobra, ale co mają do tego giganci?, przecież biblia mówi wyraźnie skąd się wzięli

A-lict 2011-02-16

Marciu, masz na myśli ten fragment: "a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach"? Jeśli tak, to i tak pozostaje pytanie, kim byli synowie Boga.

Agnieszka 2011-02-16

O, mnie ten fragment też często zastanawiał w ST.Niektórzy ludzie odbierają go jako pewnego rodzaju science-fiction..

Marciu 2011-02-17

Biblia nic nam nie mówi o życiu na innych planetach, nie mówi też że go tam nie ma, cały więc problem alternatywnego życia w kosmosie musi pozostać w sferze domniemywań
odnośnie fragmentu Gen.6:2 to chyba jasne jest że chodzi o aniołów, w tym wypadku upadłych, zresztą Biblia tak ich nazywa np w księdze Joba 1:6
prawdą też jest, że ludzie już w prehistorii widywali na niebie dziwne latające obiekty, jeśli ktoś chce się bliżej z tym zapoznać, polecam stronkę z wiki o pewnym francuskim uczonym, bardzo ciekawe, spójne, i co najważniejsze, nie kłóci się z Biblią. nazywa się on Jacques Valee
pl.wikipedia.org
serdecznie polecam

Sebeq 2011-02-17

Ten Gorgio czy jak mu tam to oszołom ze stygmatami który twierdzi, że ma kontakt z kosmitami i "Maryją":)

Swoją drogą, ciekawe, że Aniołowie mogą współżyć cieleśnie z człowiekiem. Ostatnio ktoś gdzieś wspominał o tym i rozbawiło mnie jego interpretacja tego, że Jezus mówił, iż będziemy jak aniołowie w niebie i nie będzie małżeństw. Więc ten ktoś sobie wymyślił, że może w takim razie będzie coś w stylu "make love not war" hehe ;)

Mariusz 2011-02-21

czy na 100 % słowa ze Bog stworzył niebo i ZIemie odnosza sie do planety Ziemia i do kosmosu ?
zwłąszcza ze ciała niebieskie 4ciego dnia powstały. A musi byc tez taki dzien w ktorym powstała rzeczywistosc nie widzialna dla nas czyli to Niebo w ktorym jest mieszkan wiele. W koncu aniołowie i upadli aniołowie i i cała ta rzeczywistosc tez została stworzona.

Mam pytanie !!!
CZy wiadomo na 100% ze słowo "ziemia" w Bibli w jezykach orginalnych ma tez jakies dualne zanczenia tak jak w polskim. Ziemia - planeta i ziemia proch na ktorym rozna rosliny. Pył kosmiczny z ktorego wszystko sie składa ty ja i kazda roslina. he ? Wiadomo.
Z kad wiemy ze słowo ziemia nie mooze sie odnoscic do pyły kosmicznego włąsnie z ktorego jest cały wszechswiat i wszystkie planetry ? Zwłąszcza ze na poczatku "ziemia była bezładem i pustkowiem" ...... moze nawet formy nie miała zadnej....i trzeba było wszystko z niej "ulepic"

byc moze z innymi planetami jest tak samo jak z tym, ze kiedys odkryto inne wyspy "nowa ziemia" a kosmosc to poprostu taki ocean..... w koncu rzeczywiostosc dla ludzi w Ameryce jest taka sama jak dla ludzi ktorzy potencjalnie zyja na jakiejs innej planecie. Amerykanie tez nie znali ani zydow i byli oddzieleni spora przestrzenia od Jezusa. DOwiedzieli sie o nim dopiero jak odrylismy Ameryke. Z innymi planetami moze byc podobnie. Byc moze to my zaniesiemy tam dobra nowine. .........

co myslicie na taka koncepcja ?

Bezimienny 2011-02-21

Biblia trochę nam to rozjaśnia, choć nie w 100%. Kiedy czytasz księgę Joba, jest tam informacja o tym, że mężowie Boży przyszli przed tron Boga, a wśród nich był też i Szatan. Oznacza to, że nie jesteśmy jedynymi istotami stworzonymi przez Boga. Wiadomo też, że świat demonów i aniołów jest dla niewidoczny. Tak samo uważam, że niebo będzie fizyczne, a nie tylko duchowe.

Myślę, że powinien zainteresować Ciebie w takim razie temat wojny w niebie: www.youtube.com

Bezimienny 2011-02-21

Jeszcze jedno Łukaszu: dzieckiem Bożym jest każdy nawrócony chrześcijanin ;)

Sławek 2011-02-21

Giorgio Bongiovanni to obecnie żyjący stygmatyk który leczy ludzi ciężko chorych i głosi poglądy którym kościoły zaprzeczają.

Sławek 2011-02-21

O matko to naprawdę śmieszne, zbawieni ci co wierzą,a resztę stworzyłem dla jaj, nie no ludzie obudźcie się, nie ma ludzi bliżej boga czy dalej wszyscy stąpamy po jednej ziemi, nie ma ludzi bardziej zbawionych czy mniej zbawionych, nie ma ludzi bardziej świętych lub mniej świętych, nie ma ludzi którzy mogą rozmawiać z bogiem i którzy nie mogą rozmawiać z bogiem. A wy poprzez swoje wiary chrześcijańskie katolickie i inne ścierwa to właśnie robicie !!

Bezimienny 2011-03-14

Czyli Twoim zdaniem Lucyfer jest tak samo święty jak Jezus i Ty?
Jan 3.16