Starocie

Przeglądałem ostatnio swoje stare pliki i znalazłem coś ciekawego - tekst z czasów kiedy miałem koło 15 lat. Jest to, jak mi się wydaje, jakaś moja stara notka lub komentarz pisany na czyimś blogu. Ponieważ nie mam ostatnio w ogóle weny do pisania notki, wrzucę tutaj w ramach notki ten swój stary plik. Wrzucam go bez zmian - dokładnie taki, jak go znalazłem na dysku i pozostawiam go bez komentarza. Zapraszam do lektury.

Różne zjawiska.doc ------------------------------

A teraz drogie dzieci postaram się wam odpowiedzieć a wasze pytania ;]

A oto tematy, które poruszę:

-Powstanie człowieka

-Granice kosmosu

-Co się stanie z naszymi duszami, gdy słońce zgaśnie

-Gdzie jest Bóg i jaką ma postać

-Co jest po śmierci

  1. POWSTANIE CZŁOWIEKA

Na xędze powstało pytanie o powstanie człowieka. Czy ufać biblii, czy nauce. Ja uważam, że te dwie rzeczy wcale się nie wykluczają, a wręcz uzupełniają się. Po pierwsze trzeba pamiętać, że biblii nie należy czytać dosłownie, więc te 7 dni, w których Bóg stworzył świat może być jedynie przenośnią i oznaczać tysiące lat, udowodnionej naukowo, ewolucji.

  1. GRANICE KOSMOSU

Czy kosmos jest nieskończenie wielki, czy też ma jakieś granice. Już dawno się nad tym zastanawiałem. A najbardziej mnie rozśmiesza to, że naukowcy jednocześnie sądzą, że wszechświat jest nieskończenie wielki i mówią, że się kurczy i rozkurcza. Ja sądzę, że jest on nieskończenie wielki, nikt nie potrafi sobie tego co prawda wyobrazić, ale to jeszcze wcale nie znaczy, że nie jest to możliwe. Poza tym nie możemy mówić o wielkości wszechświata, dopóki dokładnie nie poznamy wszystkich wymiarów rzeczywistości. Znamy ich cztery: wysokość, szerokość, głębokość i czas. Zaś piątym wymiarem jest coś związanego z dobrem i złem (kiedyś cośtam czytałem o tym :)).

  1. DUSZE

Kiedyś w szanownej Strefie 51 (magazyn internetowy) była relacja z psychicznego kontaktu z obcymi istotami. I teraz zacytuję, co tam było napisane „atomowy błysk zabija również dusze”. Nie wiem, jak słońce gaśnie, ale ten proces nie jest chyba podobny do procesu wybuchu bomby atomowej. Poza tym podobno dusza jest nieśmiertelna.

  1. GDZIE JEST BÓG I JAKĄ MA POSTAĆ

Na te pytania każdy odpowie inaczej, ponieważ każdy wierzy w co innego i każdy ma inną teorię na temat tego, czym jest Bóg. Ja mam kilka teorii. Przedstawię jej od (wg Mnie) najbardziej prawdopodobnej:

-W tym artykule ze Strefy 51 pisało też, że we wszechświecie istnieją istoty na różnym stopniu ewolucji. Człowiek jest w tym momencie na 4 stopniu. Każdy z nas po życiu przejdzie do następnego (piątego) stopnia, ale może albo przejść do dobrych, albo do złych. A w jaki sposób odbywa się klasyfikacja? Po prostu podczas życia każdy z nas odczuwa złość, nienawiść, miłość, przyjaźń i każde uczucie, jakie wyemitujemy zostaje zachowane i ten, kto będzie miał więcej uczuć pozytywnych, ten idzie do dobrych, i odwrotnie. A wracając do Boga, to istoty na najwyższym poziomie, to istoty na poziomie 10. One również dzielą się na dobre i na złe. Możliwe więc, że to one są Bogiem, jak i Szatanem. Oczywiście coś takiego, jak ciało jest zbyt dużym ograniczeniem, aby istoty na tym poziomie je posiadały.

-Bóg jest czymś, co sami stwarzamy. Chodzi o to, że gdy człowiek czegoś bardzo chce, to dostaje to i wtedy mówi się, że to z pomocą Boga. Możliwe jednak, że to nie dzięki Bogu, ale dzięki nam samym dzieją się rzeczy, których bardzo chcemy, więc sami emitujemy energię (Boga). Tą teorię kiedyś wymyśliłem sam, ale teraz uważam ja za niemożliwą, ponieważ wierzę w tą pierwszą.

-Boga nie ma

-Bóg jest światłem. Jest to teoria, którą kiedyś gdzieś przeczytałem, ale uważam za niemożliwą i bzdetną. Jej autor tłumaczy ją tym, że przecież wszędzie jest jakaś, choćby najmniejsza, cząstka światła.

  1. CO JEST PO ŚMIERCI

Tutaj teorii jest tyle, że pewnie o jakiejś zapomnę, ale najpierw będzie ta, w którą ja wierzę:

-Właściwie tą teorię już znacie z poprzedniego punktu. Chodzi o „ewoluowanie” na następny poziom rozwoju

-Idziemy do nieba, lub do piekła (to chyba właściwie to samo, co u góry).

-Reinkarnacja. Po śmierci nasza dusza przenosi się do innego stworzenia. Jeśli byłeś/aś dobry/a, to zmienisz się np. z powrotem w człowieka, a jeśli byłeś/aś zły/a, to twoja dusza trafi np. do komara.

-Całkowity koniec naszego istnienia, po śmierci nie ma nic.

Już nic więcej mi niestety nie przychodzi w tym momencie do głowy

Ps. Jak będę miał wenę, to napiszę o tym, czy podróże w czasie są możliwe. A właściwie będę udowadniał, że nie są.

Kocham wos :p

koniec --------------------------------------------

Waldek 2012-02-19

Podróże w czasie nie są możliwe?
Mam nadzieje, bo po pierwsze jest to działanie wbrew naturze, po drugie Bóg na pewno tego by nie chciał. Ludzie dążą do odkrywania coraz to dziwniejszych rzeczy, ale co się stanie gdy wszystko co było do odkrycia na tej ziemi zostanie odkryte?

Bezimienny 2012-02-19

wszyscy podróżujemy w czasie tylko w tym samym "kierunku"

Waldek 2012-02-19

Racja :)

Grabix 2012-02-19

Kochasz WOS? Ja nie przepadałem :P
Pierwsza teoria o Bogu, to to co mówią Lightworkerzy ;) czyli państwo Rajscy.

Soltys 2012-04-08

"Potwierdzona naukowo ewolucja"? Mówi się, że nikt nigdy nie widział Boga, dlatego pozostaje nam wiara. A czy widział ktoś kiedyś wielki wybuch? Ktoś go zarejestrował? Czy ewolucja jest naprawdę udowodnionym faktem, czy tylko teorią? A skoro teorią bez pokrycia to jest taką samą religią, jak stworzenie (nawet w ciągu dosłownych 6 dni).